WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Baidu zainwestuje w autonomiczne samochody

Chiński gigant Baidu ogłosił właśnie, że ma zamiar zainwestować sporą sumę pieniędzy w start-upy,  który zajmują się autonomicznymi samochodami. Baidu otworzyło nawet wcześniej swój własny projekt platformy samochodowej Apollo, która jest testowana w USA i w Chinach. Widać więc, że firma chce mocno wejść w ten rynek.

Finansowanie ma opiewać na kwotę 10 mld RMB czyli 1,5 mld USD. Jest to bardzo duża suma w szczególności, że Google niedawno zainwestowało mniej pieniędzy, 1,1 mld USD w Waymo. Taka kwota powinna pozwolić nawet na zyskanie przewagi nad konkurencją. W tym wszystkim dużą rolę odgrywa także fakt, że Apollo jest platformą open-source.

Wraz z finansowaniem Baidu zapowiedziało także aktualizację 1.5 do wcześniej wspomnianej platformy. Wprowadzona zostanie między innymi percepcja przeszkód, planowanie trasy, mapy HD czy głębokie uczenie się. Platforma Apollo jest w trakcie szybkiego i dużego rozwoju a dodatkowa inwestycja ma to tylko przyspieszyć. Z pewnością Chiński gigant chce pokazać, że jest on w stanie dogonić a nawet przegonić Google.

Źródło: https://www.eteknix.com/