WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Bariera, którą można ustawić na polu walki w sekundy

Mobilność jest kluczowym elementem logistyki wojskowej, a możliwość szybkiego wdrożenia danej technologii może przesądzić o wyniku bitwy. I to jest właśnie miejsce, gdzie zaawansowana wojskowa bariera RAID od HESCO mogłaby się przydać.

RAID (Rapid In-Theater Deployment) to wypełniona ziemią bariera, która może być zapakowana w standardowej wielkości pojemniku transportowym i ustawiona w zaledwie minutę. Każdy segment barierą ma około 333 m długości i 3 m wysokości, a segmenty mogą być połączone ze sobą w celu zabezpieczenia większego obszaru. Bariera może być również zakrzywiona tak, aby narożniki 90 stopni.


Technologie takie jak RAID redefiniują pojęcie działań wojennych i ich przyszłości. Obecna technologia wojskowa obejmuje takie rzeczy, które wcześniej istniały w kinie science-fiction i grach wideo. Działa kolejowe, bombowce atomowe i inne statki powietrzne o dużej pojemności, futurystyczne karabiny i kule, podobne Iron Manowi egzoszkielety, a nawet sztuczna inteligencja są częścią dzisiejszego arsenału wojskowego. Są gotowe, by zrewolucjonizować współczesną sztukę wojskową tak, jak zrobiło to uprzemysłowienie w czasie I wojny światowej.

Źródło: futurism.com