WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Bateria HoloLens wytrzyma 5,5 godziny

Microsoft zaczął zapraszać developerów do testowania headsetu HoloLens w swym sklepie firmowym w Nowym Jorku, dlatego też pojawiają się nowe informacje odnośnie specyfikacji urządzenia.

Twórcy aplikacji mogą eksperymentować z różnymi narzędziami związanymi z HoloLens, lecz dotychczas Microsoft starał się nie ujawniać detali takich jak cena, dostępność czy żywotność baterii. Dowiedzieliśmy się jednak coś na temat tego ostatniego – stało się to dzięki Bruce’owi Harrisowi, odpowiedzialnemu za „evangelist marketing” w Microsofcie.

Na materiale wideo ze spotkania w Tel Awiwie można usłyszeć kilka interesujących słów na temat technologii HoloLens, między innymi to, że podczas maksymalnej wydajności wytrzyma ona 2,5 godziny, zaś przy standardowym użytkowaniu – 5,5. Jak to bywa w przypadku urządzeń bezprzewodowych, HoloLens dzięki Bluetooth i Wi-Fi będzie łączyć się z aplikacjami Windowsa 10, odpalanymi w headsecie.

Harris poruszył także temat obaw związanych z polem widzenia, tłumacząc, że korzystanie z HoloLens będzie jak patrzenie na 15-calowy ekran z odległości 60 centymetrów. Microsoft skupia się obecnie na samym procesie usprawniania HoloLens – kiedy przyjdzie czas na szczegółowe elementy to dopiero wtedy na warsztat zostaną wzięte bateria i koszta produkcji, co może poskutkować w poszerzeniu się pola widzenia. Harris pochwalił się również tym, że możliwe będzie połączenie kilku HoloLensów razem, aby w czasie rzeczywistym oglądać jeden obiekt w kilka osób. Już wkrótce powinny się pojawić „development kity” dla producentów aplikacji za kwotę – bagatela – 3000 dolarów.

[źródło i grafika: theverge.com]