WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Batman od Telltale wyleci w miasto już tego lata

Od dawna wiedzieliśmy, że Telltale Games zamierza stworzyć grę z Batmanem w roli głównej, ale więcej szczegółów do tej pory nie było znane. Twórcy wypuścili jednak kilka screenów, ujawnili jak zamierzą dystrybuować samą produkcję oraz zdradzili nieco obsady aktorów podkładających głos pod postacie.

Jak można zauważyć po tych paru zrzutach ekranu, Telltale przy okazji Batmana ponownie połasiło się na implementację grafiki zbliżonej stylistyką do tej komiksowej, choć tym razem z bardziej mrocznym nastrojem. Gra (jako w sumie jedyna w historii) ma kłaść większy nacisk nie na postać Batmana, którym dane nam było sterować wielokrotnie przy okazji serii Arkham, a na personie Bruce’a Wayne’a, czyli człowieka pod maską tego superbohatera. Obsada aktorów, tak jak koncepcja, brzmi całkiem interesująco. Mamy tu przede wszystkim Troy’a Bakera jako Batmana, znanego chociażby z ról Revolver Ocelota w Metal Gear Solid V: Phantom Pain czy Joela z The Last of Us. Poza tym pojawi się również Richard McGonagle (Sully z Uncharted) czy Erin Yvette (grająca w praktycznie wszystkich produkcjach od Telltale).

Batman wypuszczony zostanie w standardowej już dla Telltale serii 5 odcinków jeszcze tego lata, na konsolach, PC oraz Macach. Można też nabyć specjalny Season Pass, który odblokuje dostęp do wszystkich odcinków jakie wyjdą w pierwszym sezonie (nie wiadomo, czy sezonów będzie więcej). Zapowiada się całkiem ciekawie.