WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Battle for Azeroth bije rekordy sprzedaży Blizzarda

Czy i Wy stanęliście do walki w kultowym wręcz konflikcie pomiędzy Hordą, a Przymierzem? Wychodzi na to, że najnowszy dodatek Battle for Azeroth do World of Warcraft przebił wszystkie poprzednie i sprzedał się w rekordowym nakładzie.

Battle for Azeroth zapowiedziano już w ubiegłym roku, co spotkało się z ogromną radością fanów. Zresztą – jak przed premierą każdego dodatku do World of Warcraft! Jednak ten najnowszy był dla Blizzarda niemałym osiągnięciem, ponieważ osiągnął sprzedażowy rekord w pierwszy dzień po premierze. Mowa bowiem o aż 3,4 milionach kopii, które wpadły w ręce graczy rozsianych po całym świecie. To nie przypadek, co dobrze podsumował współzałożyciel Blizzarda, Michael Morhaime:

Battle for Azeroth zostało zbudowane na prawie 25 latach rywalizacji frakcji, historii oraz dumy, aby zadać graczom World of Warcraft pytanie, co tak naprawdę znaczy być członkiem Hordy lub Przymierza. Dodatek jest przepełniony nową zawartością i funkcji, które czerpią z tego głównego konfliktu, ale dzisiejszy start to dopiero początek. Jesteśmy podekscytowani za samych graczy, że ci mogą doświadczyć wszystkiego, co planowaliśmy w Battle for Azeroth.

Powrót do korzeni (choć po niemałych zwrotach akcji) z pewnością się opłacił. W pierwszy dzień premiery Blizzard odnotował sprzedaż ponad 3,4 milionów kopii dodatku, co przewyższyło wynik Legionu z 2016 roku o 100 tysięcy egzemplarzy. Samo pobicie rekordu nie jest więc specjalnym sukcesem. Ten kryje się w graczach, którzy zdecydowali się powrócić do tego świata przepełnionego sentymentami dla znakomitej większości graczy. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki sprzedażowe po miesiącu…

Ile zajęło osiągnięcie kolejnego maksymalnego poziomu w World of Warcraft?

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Blizzard