WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Battle.net posiada nowy posób na nawiązywanie konktaktów i przekazywanie prezentów

Aby zatrzymać gracza w grze sieciowej należy pozwolić mu w prosty sposób nawiązywać kontakty. Blizzard w Battle.net wprowadził właśnie nową zakładkę Społeczność, która ma usprawnić wiele procesów.

Zakładka Społeczność służy do zarządzania wszelkimi interakcjami społecznościowymi. Czat może teraz działać nawet gdy jesteś poza siecią, czyli można wysyłać wiadomości niedostępnym znajomym. Można także przeglądać jego historię. Kolejna nowość to grupy Blizzard. Z opisu wydaje się, że jest to po prostu czat grupowy z administratorem, który może wszystkim zarządzać. Następna rzecz to możliwość dawania prezentów graczom. W tym celu wystarczy wejść do sklepu  i nacisnąć przycisk Prezenty – banalne, prawda? Gracze mogą także spersonalizować wygląd profilu i wybrać swojego awatara.

Nigdy nie grałem w gry z Battle.net więc takie zmiany strasznie mnie dziwią. Wydaje się, że powinny one istnieć od dawna, wszak wiele z nich jest bardzo podstawowych. Ale lepiej późno niż wcale – widocznie skoro konkurencja je miała to musi je mieć też Battle.net.

Źródło: Materiały prasowe