WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Battlefield V bez trybu Battle Royale na premierę

Tak wielka produkcja bez tak popularnego trybu, jakim jest Battle Royale?! Albo Electronic Arts nie mogło dopiąć terminu, albo wpadło na niecodzienny pomysł utrzymywania uwagi wokół gry. 

Dziś okazało się, że w dniu premiery Battlefield V nie będzie mógł pochwalić się trybem Firestorm, czyli zwyczajnym Battle Royale. Zdecydowanie nie jest to normalna zagrywka ze strony twórców, ponieważ wystarczy rzucić okiem na przykład najnowszego Call of Duty (Black Ops IIII), w którym ten tryb przyciąga przed ekrany rzeszę graczy. Co tu dużo mówić, brak Firestorm może solidnie odbić się na popularności nowego Battlefielda, który na długo przed premierą sam przyprawił sobie „rogi”. Jednak w tym całym bałaganie widać pewien porządek, ponieważ zawartość gry Battlefield V będzie dawkowana z umiarem.

Electronic Arts, DICE, Battlefield, Battle Royale, Battlefield V, Firestorm, rozwój gry,

 

Tak więc, po premierze, która odbędzie się 20 listopada gracze otrzymają dostęp do tego, czego oczekiwalibyśmy po kolejnej odsłonie serii. Mowa o kampanii fabularnej oraz raczej tradycyjnych trybach wieloosobowych. Potem (bo kilka tygodni po premierze) na serwery wjedzie fabularny dodatek do obecnej kampanii, mapa nastawiona na walki czołgów oraz tryb ćwiczeń na poligonie. Pomiędzy styczniem i marcem EA uraczy nas kooperatywnymi trybami (m.in. Combined Arms), a na sam koniec odda w nasze ręce wspomniany tryb Battle Royale. W Battlefield V zadebiutuje on pod nazwą Firestorm i co najciekawsze, za jego powstanie będzie odpowiadać inne studio. W gruncie rzeczy to Criterion Games we współpracy z DICE stworzy tryb na dla 64 graczy w 16 drużynach, które będą walczyć do samego końca.

Wiadomość z ostatniej chwili, czyli tickrate serwerów!

Jeden z producentów gry ujawnił na Twitterze szczegół, na który uwagę zwrócą wyłącznie najbardziej wymagający gracze. Mowa o osławionym np. z CS:GO tickrate, który w wersji Battlefield V na konsolach będzie wynosił 30 Hz, a w wersji na PC – 60 Hz. Przynajmniej na początku, ponieważ z czasem twórcy spróbują podciągnąć te wartości w górę.

Czytaj też: Nazistowska kampania w Battlefield 5!

Źródło: TechPowerUP
Zdjęcia: TechPowerUP