WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Baw się i ucz wraz z grami „W głowie się nie mieści”

Jeśli właśnie wróciliście z seansu filmu W głowie się nie mieści, a Wasze dziecko nadal oczarowane jest światem oraz postaciami tejże animacji, to warto spojrzeć na te właśnie gry. Rozwijają one umysł, a przy okazji bawią wraz z bohaterami z filmu.

W głowie się nie mieści to jeden z tych filmów, przy którym bawić się może zarówno dorosły jak i dziecko. Tymi samymi słowami można opisać te 7 prostych, przeglądarkowych gier logicznych, które przy pomocy postaci znanych z animacji, rozwijają u dzieci wzrok, ale też umiejętność zapamiętywania czy myślenia, również kreatywnego.

Każda z oddanych nam gier różni się przede wszystkim sposobem na rozgrywkę. Mamy tu trzy rodzaje puzzli, które za każdym razem wymagają innego podejścia do ich ułożenia. Oprócz tego znajdziemy też gry, w których musimy skupić się na znalezieniu ukrytych liczb czy miejsc w określonym czasie. A gdy znudzimy się już układaniem oraz dopasowywaniem różnych rzeczy, wówczas możemy puścić naszą wodzę kreatywności i uruchomić kolorowanki, dzięki którym zmienimy nieco odcienie postaciom wyjętym z samej bajki. Zresztą, scenerie przypominają te z filmu, co jest wielką zaletą wszystkich tych produkcji. Nie dość, że nadaje im to uniwersalnego klimatu, to dodatkowo uzupełnia seans, z którego być może niedawno wyszliśmy wraz z naszymi pociechami.

Desktop 2015-06-22 23-26-08-531

Serdecznie zachęcam do uruchomienia tych gier, najlepiej z własnym dzieckiem, które nie dość, że będzie się przy nich dobrze bawić, to rozwinie przy tym również sporo innych umiejętności. Opisywane przeze mnie produkcje znajdziecie pod tym linkiem.