W zeszłym miesiącu populacja użytkowników Windows 10 wśród korzystających ze Steam zmniejszyła się o 0,68%, dzisiaj pojawiły się jednak nowe dane i nie płyną z nich wnioski pozytywne dla Microsoftu.

Według ostatniego raportu stworzonego przez Steam, baza użytkowników Windows 10 zmniejszyła się w ostatnim miesiącu o 0,9%, przez co stanowią oni teraz raptem 48,77% całości. Co ciekawe, na łamach tych samych badań okazało się, że z kolei baza użytkowników Windows 7 zwiększyła się o 1,7%, co daje nam wynik w postaci 36,81% wszystkich użytkowników Steam.

Windows jako całość zanotował wzrost w bazie użytkowników o 0,17%, przy jednoczesnym spadku wartości u innych systemów operacyjnych takich jak macOS czy Linux (kolejno spadki o 0,14% i 0,05%). Ostatnio opublikowany przez Steam raport jest interesujący z tego względu, że łatwo wyciągnąć z niego wniosek, jakoby coraz więcej graczy przesiadało się z powrotem na Windows 7, mimo tego, że „dziesiątka” oferuje wiele różnych ekskluzywnych cech skrojonych na potrzeby gier wideo. Może za pomocą aktualizacji „Windows 10 Creators Update”, w której zadebiutować ma Game Mode podnoszący osiągi w grach, Microsoftowi uda się nieco naprawić tę sytuację.

Z całością badań opublikowanych przez Steam można zapoznać się pod tym adresem.

źródło: mspoweruser.com | zdjęcie: gameranx.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej