Przez lata procesory AMD uznawane były za tanie, przeze co często wybierane były przez poradniki gamingowe jako dobra alternatywa dla chociażby procesorów Core i3. Jednakże w przypadku najnowszego dziecka – AMD APU o nazwie kodowej Carrizo może być nieco inaczej.

Carrizo nastawiony jest na napędzanie laptopów ze średniej półki, czyli oscylujących w kwotach około 1600-2500zł. Sprzęt taki z założenia nie będzie posiadał wbudowanych najnowszych i najmocniejszych podzespołów. W związku z tym AMD, aby wybić się z tłumu obiecuje dwie wielkie zmiany :

  • bardzo długi tryb życia baterii
  • potężna zintegrowana grafika

amd-carrizo-gaming-100588759-orig

Carrizo jest akcelerowany, co oznacza że posiada upchany do jednej jednostki procesor centralny wraz z graficznym. W przypadku Corrizo są to cztery rdzenie dla CPU oraz osiem rdzeni dla GPU, wszystko wyprodukowane w technologii 28nm.

Jeśli wierzyć ocenom AMD, co jest wielkim „jeśli”, żywotność baterii,  porównując dane z poprzednią generacją procesorów AMD, ma zwiększyć się dwukrotnie w przypadku odtwarzania video.

Wprowadzenie Carrizo przez AMD jest na pewno bardzo dobrym posunięciem – procesor poprawiający wydajność przy znacznym zwiększeniu żywotności baterii jest Świętym Graalem w dziedzinie komputerów mobilnych.

Jasno widać, że AMD chce postawić się Intelowi i jest bardzo możliwe, że to się uda.

[ źródło : www.gizmodo.com ]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej