Gry komputerowe składają się z wielu elementów, które muszą być dopracowane do każdego cala, by ucieszyć czytelnika. Wszyscy cieszą się na widok nowych, lepszych silników graficznych, mechanik rozgrywki czy fabuły. Jednak nikt nie docenia brzmienia, czyli dźwięku. Beep chce to zmienić.

Jeżeli zastanawiacie się jak wygląda geneza niektórych rzeczy i kulisy tworzenia gier komputerowych, to koniecznie musicie wesprzeć Beep. To nie będzie zwykły film dokumentalny, o kilku fajnych soundtrackach z paru japońskich gierek. Twórcy zapewniają, że pokażą rozwój dźwięku w grach od wiktoriańskich automatów po dzisiejsze blockbustery. Podczas seansu nie tylko ujrzymy wywiady ze sławnymi kompozytorami, ale też zobaczymy jak powstaje muzyka czy poszczególne sample do różnych produkcji.

Oczywiście nie wszystko jest takie różowe. Nie przypadkiem użyłem poprzednio słowa wesprzeć, bo Beep to póki co zbiórka na Kickstarterze. Zbiórka, która wymaga przekroczenia progu 40 tysięcy dolarów amerykańskich, a obecnie zebrano ich 16 tysięcy po tygodniu. Stronę zbiórki znajdziecie tutaj.

Twórcy tłumaczą się, że jest to najlepszy czas na wyprodukowanie takiego typu filmu. Cóż, ciężko się z nimi nie zgodzić. Większość najsławniejszych kompozytorów jeszcze żyje i są zdolni do przeprowadzenia wywiadu. Naprawdę warto wesprzeć ten projekt i zostać częścią historii muzyki w grach wideo.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej