WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Benchmark dla wirtualnej rzeczywistości

Firmy takie jak Oculuc czy Valve mają swoje własne narzędzia do testowania komputera pod względem wirtualnej rzeczywistości. Jednakże żadne z nich nie powie Wam na jakich ustawieniach będziecie mógli odpalić daną grę- czy kompatybilność oznacza najgorszą grafikę? Futuremark chce pomóc w tym graczon i wprowadził nowy benchmark, który ma odpowiedzieć na to pytanie.

VRMark sprawdza system zarówno pod względem minimalnych wymagań podawanych przez twórców okularów do VR ale także przeprowadza testy na dwóch demach, które mają upewnić się czy minimalna liczba klatek na sekundę zostanie zachowana. Dostępne są dwa testy- orange room oraz blue room. Wynik 500 w pierwszym oznacza, że spełnione są minimalne wymagania. Jeśli uzyskany został mniejszy wynik to mogą wystąpić problemy z graniem (np. niski FPS).

Oprócz tego dostępny jest tryb experience, gdzie można zwiedzić wirtualne muzeum z latającymi statkami kosmicznymi. Warto przed zakupem tego typu urządzenia sprawdzić VRMark, czy Twój PC rzeczywiście jest w stanie pociągnąć najnowsze tytuły.

Źródło: https://www.engadget.com/