WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Bethesda pozywa Warner Bros. za plagiat Fallout Shelter

Z pewnością kojarzycie Fallout Shelter, czyli przyjemną grę, w której to wcielamy się w nadzorce schronu. Uważana przez wielu za najlepszą grę w uniwersum Fallouta w ostatnich latach doczekała się nawet swojego brata bliźniaka. Nielegalnego brata bliźniaka…

Kilkadziesiąt godzin temu do sklepu Google Play zawitała gra Westworld, wydana przez Warner Bros., co praktycznie natychmiast wywołało reakcje ze strony Bethesdy. Ta zdecydowała się oskarżyć firmę Warner za plagiat, którego nie trzeba specjalnie udowadniać. Adwokaci zajmujący się tą sprawą wskazują m.in. na styl zabawy, grafikę, oprawę wizualną, a nawet animacje, ale ma się to nijak do najnowszego odkrycia w samym kodzie.

Bethesda, Warner Bros., Fallout, Fallout Shelter, pozew, sąd, Westworld,

Tak się bowiem składa, że za Westworld na smartfony odpowiada studio Behaviour Interactive. Ta sama ekipa, która niegdyś stworzyła Fallout Shelter. Według Bethesdy było celowym zabiegiem Warner Bros., którzy mieli skorzystać z istniejącego już projektu i wielu rozwiązań, aby niskim kosztem wydać grę w uniwersum serialu. Oskarżyciel ponownie ma na to twarde dowody, bowiem w Westworld występuje ten sam bug, jaki trapił początkową wersję Fallout Shelter.

O przebiegu sprawy będziemy Was oczywiście informować, ale nie wydaje mi się, że firma Warner Bros. wyjdzie z tego cało. Na koniec (coby wyjść z tego wpisu z uśmiechem) podrzucam jeden z komentarzy:

Źródło: PCGamer, ScreenRant