Wirusy to ostatnio bardzo popularny temat, choćby jak Ebola czy HIV są na ustach ludzi od dawna. Te cząsteczki organiczne potrafią mutować, gdy muszą przetrwać w różnych warunkach, albo gdy… ktoś im w tym pomoże. USA już na pewno tego nie zrobi, bo odcinają opłacanie badań dotyczących mutowania wirusów.

White House’s Office of Science and Technology opublikowało na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym wyraźnie piszą, że prace nad wirusem flu, SARS oraz MERS zostaną wstrzymane. Rząd federalny będący głównym fundatorem badań, zamierza odciąć od nich pieniądze, uniemożliwiając tym samym ich kontynuację. Proszą oni również naukowców, by dobrowolnie zaniechali dalszych eksperymentów. Wygląda na to, że Ameryka nieco boi się, że wirusy te mogą uciec z laboratorium, albo USA po prostu stwierdziło, że badania są po prostu nieopłacalne.

National Science Advisory Board for Biosecurity and the National Research Council zamierza sprawdzić ryzyka oraz korzyści wynikające z tych działań. Biały Dom oczekuje, że rada ta złoży ostateczne wyniki w okresie roku.

[źródło i zdjęcie: gizmodo.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej