Kreatywność społeczności wykreowanej wokół Fallout 4 nie przestaje zadziwiać. Tym razem postanowiła ona odwzorować – a przynajmniej postarała się to zrobić – bitwę o Helmowy Jar z Władcy Pierścieni. Efekt? Trochę komiczny, ale klimat tolkienowych powieści został chyba uchwycony.

Tzw. „wideo bitwy” stworzone w grach Bethesdy to już swojego rodzaju tradycja. Ich twórcy przy pomocy komend wpisanych w konsoli, w pecetowych wydaniach tychże produkcji, przywołują masę potworów oraz NPC, które później w widowiskowy i bardzo chaotyczny sposób angażują się w starcia. Nie są to może walki godne ballad, a pogorzelisko po takiej batalii przywołuje uśmiech na twarzy, ale tak czy siak wygląda to wszystko całkiem ciekawie.

Pewien YouTuber – Cosmic Contrarian postanowił pójść o krok dalej i postarał się odwzorować jedną z najbardziej znanych bitew całego fantasy – oblężenie Helmowego Jaru, dobrze znane osobom, które miały styczność z książkami Tolkiena lub tym bardziej filmami nakręconymi na ich podstawie. Tu zamiast Rohańczyków oraz Uruk-hai występują członkowie Bractwa Stali i supermutanty. Zobaczcie zresztą sami jak to wszystko wyszło.

[źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: lotr.wikia.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej