WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Blizzard przedstawia nowoczesną arenę do esportu

Do tej pory zawody esportowe odbywały się na stadionach czy w specjalnie stworzonych do tego obiektach. Brakowało jednak potężnego obiektu, który stałby się stolicą owych zawodów. Blizzard Entertaiment wpadł na taki pomysł i stworzył dzisiaj Blizzard Arena Los Angeles.

Arena została specjalnie przystosowana na potrzeby zawodów esportowych. Obejmuje to zarówno widzów w obiekcie jak i tych oglądających streamy. Mike Morhaime, prezes Blizzard Entertaiment, mówi:

To przełomowy moment w historii e-sportu; z radością przyczyniamy się do rozpoczęcia nowej ery dla rozrywki opartej na współzawodnictwie. Otwieramy podwoje Blizzard Arena Los Angeles dla fanów z całego świata i odczuwamy wielką dumę, że możemy prezentować im e-sportowe rozgrywki na tej samej scenie, na której występowały kiedyś wielkie sławy telewizji.

Arena posiada wiele scen, studii, reżyserek oraz obiektów treningowych. Znajdować się tam także będzie sklep z rzeczami od Blizzarda. oficjalne otwarcie dla publiczności Blizzard Arena Los Angeles będzie miało miejsce w weekend 7-8 października. Odbędą się też wtedy play-offy Overwatch Contenders. Od 13 października na arenie będa odbywały się zawody Summer Championship w grze Hearthstone. Pod koniec wcześniej wspomnianego miesiąca odbędą się finały Heroes of the Storm Global Championship (HGC) oraz World of Warcraft Arena Championship.

Źródło: Materiały prasowe