Blizzard na swojej oficjalnej stronie w dziale kariery poinformował, że szuka pracowników na dwa stanowiska. Mowa o Senior Gameplay Engineer oraz Senior Software Engineer, którzy mieliby poprowadzić zespół w realizacji jakiegoś projektu powiązanego z Warcraftem III oraz innymi klasykami.  Czyżby zwiastowało to remaster?

Oferty pracy udostępniane przez wielkie studia są często wspominane jako „pewna informacja co do powstawania danej produkcji”. Jednak nic w tym złego (nawet wtedy, kiedy okaże się to nieprawdą) bo same studia tworzą te oferty tak, jakby zakomunikować światu „pracujemy właśnie nad grą X. Jeśli coś tam umiesz, to pomóż nam w jej realizacji”. Widać to na przykład po najnowszym ogłoszeniu Blizzarda, które bez żadnych oporów listuje Warcrafta III już w pierwszym zdaniu.

Na myśl fanów tego klasyka sprzed prawie 20 lat od razu pojawia się jedna myśl – remaster. Remaster, którego kwestia pojawia się ponownie, bo już w lutym coś tam się pisało o nim. Jednak okazało się to jedynie przymiarką Blizzarda do nowej aktualizacji, ale nadzieja nie umarła i ponownie roznieciła ją ta wiadomość. Nie powiem, sam dałbym się pokroić nawet za remaster, ale nowa odsłona tego RTSa byłaby dla mnie jedną z najlepszych wiadomości w branży gier. Jednak jak studio poradziłoby sobie z jego osadzeniem w realiach uniwersum? Przecież historia poszła tak do przodu, że w grę wchodzi tylko kontynuacja najnowszych dodatków z WoWa. Nie pogardziłbym jednak jakimś solidnym sidequelem ze zapomnianymi już bohaterami lub wątkami.

Tradycyjnie jest to jedynie spekulacyjne gawędzenie, bo nawet jeśli Blizzard znajdzie wkrótce poszukiwanych specjalistów, to produkcja gry i tak jest przecież długim procesem.

Źródło: PlayNation

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!