WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Blizzard szykuje kilka gier w uniwersum Diablo

To cholernie dziwne, że Diablo mające na karku 17 lat zostało aż tak słabo wyeksploatowane. Gdyby tylko w posiadanie praw wszedł Ubisoft albo EA… ale nie, przecież fani serii chcą raczej dobrej kontynuacji, czyż nie? Odłóżmy jednak na bok górnolotny humor, ponieważ okazało się właśnie, że zamiast jednego projektu w tym uniwersum, aktualnie powstaje ich kilka!

Powiedziała o tym oficjalnie menadżerka społeczności, Brandy Camel, w dzisiejszej publikacji na kanale Diablo. Z jej wypowiedzi wynika, że „kuźnie w studiu Blizzarda nieustannie pracują nad nowymi projektami w uniwersum Diablo”. Niektóre z nich mają być bardziej wymagające od drugich, ale deweloperzy mają nadzieję, że ujawnią coś nowego jeszcze „pod koniec tego roku”. Chyba żadnemu fanowi Blizzarda nie trzeba przypominać o BlizzConie, który rozpocznie się od 2 listopada. To właśnie podczas tych targów szanse na zapowiedzi nowych projektów są największe. Oby w grę wchodziło również coś z klasycznym Warcraftem w roli głównej

O pracy nad czymś nowym powiązanym z Diablo wiedzieliśmy oczywiście już wcześniej, ale dopiero teraz dostaliśmy informację czarno na białym, że coś się szykuje. Niestety nie wiemy jeszcze co… więc czas na kubeł zimnej wody. Owe „projekty” mogą być niczym innym, jak np. wersją Diablo 3 na Nintendo Switch, dodatkiem do najnowszej odsłony, a może nawet i drastycznych zmianach w niej. Oczywiście chyba każdy czeka na Diablo IV i miejmy nadzieję, że jego prezentację obejrzymy na tegorocznym BlizzConie.

O tym jak zarwałem weekend przy konsolowej wersji Diablo III

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Blizzard