WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Błyskawiczne przesyłanie maili dzięki aplikacji firmy Microsoft?

Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad nową mobilną aplikacją, dzięki której chce nadać wysyłaniu maili bardziej współczesną, błyskawiczną formę.

To oprogramowanie zostało dostrzeżone przez przypadek przez użytkownika Twittera @h0x0d, który ujrzał stronę produktu nieco przedwcześnie wrzuconą do sieci. Dzięki bystremu internaucie wiemy, że appka będzie nosić nazwę Flow, a jej główny cel to „pozwalanie użytkownikom na przeprowadzanie szybkich rozmów mailowych z ludźmi, na których nam zależy”. Struktura programu nie będzie się różnić za bardzo od tego, co prezentuje obecnie WhatsApp czy Messenger, rozbieżność będzie polegała na tym, że wysyłane będą maile, a nie zwykłe wiadomości.

Z tego też powodu, osoby, które nie będą dysponowały Flow odbiorą komunikat w formie zwykłego maila, docierającego do ich cyfrowej skrzynki pocztowej. Opis programu opisuje to przy pomocy górnolotnych określeń:

Skup się na tym, co ważne: jedynie konwersacje rozpoczęte we Flow i odpowiedzi na nie wyświetlone w programie, nie Twoja cała skrzynka odbiorcza. Skup się na najważniejszej interakcji międzyludzkiej bez żadnych zakłóceń.

Flow najwyraźniej będzie początkowo dostępny tylko na urządzeniach z systemem iOS, chociaż ciężko się spodziewać, że nie pojawi się również na Androidzie, oraz w środowisku Windows.

[źródło: theverge.com]