Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad nową mobilną aplikacją, dzięki której chce nadać wysyłaniu maili bardziej współczesną, błyskawiczną formę.

To oprogramowanie zostało dostrzeżone przez przypadek przez użytkownika Twittera @h0x0d, który ujrzał stronę produktu nieco przedwcześnie wrzuconą do sieci. Dzięki bystremu internaucie wiemy, że appka będzie nosić nazwę Flow, a jej główny cel to „pozwalanie użytkownikom na przeprowadzanie szybkich rozmów mailowych z ludźmi, na których nam zależy”. Struktura programu nie będzie się różnić za bardzo od tego, co prezentuje obecnie WhatsApp czy Messenger, rozbieżność będzie polegała na tym, że wysyłane będą maile, a nie zwykłe wiadomości.

Z tego też powodu, osoby, które nie będą dysponowały Flow odbiorą komunikat w formie zwykłego maila, docierającego do ich cyfrowej skrzynki pocztowej. Opis programu opisuje to przy pomocy górnolotnych określeń:

Skup się na tym, co ważne: jedynie konwersacje rozpoczęte we Flow i odpowiedzi na nie wyświetlone w programie, nie Twoja cała skrzynka odbiorcza. Skup się na najważniejszej interakcji międzyludzkiej bez żadnych zakłóceń.

Flow najwyraźniej będzie początkowo dostępny tylko na urządzeniach z systemem iOS, chociaż ciężko się spodziewać, że nie pojawi się również na Androidzie, oraz w środowisku Windows.

[źródło: theverge.com]

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej