WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Jak błyskawicznie pozbawić się stażu w firmie Facebook

Są różne sposoby na to, aby zaimponować swojemu przyszłemu pracodawcy, ale – jak brutalnie dowiedział się Aran Khanna z Harvardu – wykorzystywanie luk w technologii do stworzenia swojej aplikacji na pewno do nich nie należy.

Praca Khanny oparła się na odkryciu, że za każdym razem, kiedy rozmawiasz przez Facebook Messengera ze swoimi znajomymi, system automatycznie dzieli się Twoją lokalizacją z ich wersjami programu. W oparciu o to, student ten stworzył plugin nazwany „Marauder’s Map„, (nazwa nawiązująca do słynnej „Mapy Huncwotów”z Harry’ego Pottera) pokazujący, gdzie przebywali Twoi rozmówcy, kiedy prowadziłeś z nimi konwersację.

Wszystko byłoby w porządku (czasem w tym biznesie musisz zdenerwować pewnych ludzi, aby innym zaimponować), gdyby nie to, że Aran był umówiony na staż w Facebooku. Jego pomysł nie spodobał się „górze” do tego stopnia, że wpierw kazano mu nie rozmawiać z mediami i wyłączyć plugin, później zaś anulowano również jego staż. Wyciągnijcie wnioski z błędu studenta Harvardu, bo czasem nie opłaca się być nazbyt dziarskim.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: thelindencentre.org]