WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW liderem segmentu aut premium w Polsce

W pierwszej połowie 2016 roku marka BMW osiągnęła liczbę 5753 rejestracji, co stanowi 30% wzrostu w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. Ponadto udało się utrzymać pozycję lidera w segmencie premium.

Dla BMW najważniejszym sukcesem jest osiągnięcie przez model serii 7 pozycji lidera w prestiżowym segmencie limuzyn premium – do czerwca zarejestrowano 353 samochody. Seria 7 została uznane za najbardziej innowacyjne auto w klasie, m.in. dzięki zastosowaniu takich technologii jak sterowanie gestami, światła laserowe, zdalne parkowanie czy użycie karbonu w konstrukcji.

Na przykładzie serii 7 BMW promuje także możliwości personalizacji oferowane przez manufakturę Individual oraz limitowane wersje specjalne: Master Class lub liczącą tylko 100 sztuk edycję „The Next100 Years” powstałą z okazji stulecia firmy. W kolejnych miesiącach klienci mogą spodziewać się następnych wariantów flagowej limuzyny, gdyż właśnie latem ma pojawić się wersja hybrydowa plug-in iPerformance oraz najmocniejszy diesel rozwijający 400 KM w modelach 750d i 750Ld. Pod koniec roku na szczycie gamy stanie potężny wariant M Performance: M760Li z silnikiem V12 o mocy 610 KM.

Nowe trendy

Najpopularniejszym modelem w portfolio BMW w pierwszym półroczu 2016 roku okazało się BMW X5 z liczbą 699 rejestracji. Z kolei przedstawiciele nowego segmentu, BMW serii 2 Active oraz Gran Tourer, również znalazły swoje miejsce na rynku z 222 rejestracjami w pierwszym półroczu 2016 roku. Co więcej, BMW zawsze jest w awangardzie zmian na rynku motoryzacyjnym. Do czerwca zarejestrowano 33 modele aut elektrycznych i3. Tym samym marka udowadnia, że samochody elektryczne mogą stanowić wygodny i oszczędny środek transportu w miastach, a z nową wersją o zasięgu zwiększonym o połowę także poza nimi.

Rynek aut elektrycznych ma szanse dalszego rozwoju, dlatego w 2016 roku niemiecki koncern rozszerzy sieć salonów oferujących tego typu pojazdy do czternastu w całej Polsce. Z kolei technologie i innowacje wprowadzane przez markę BMW i trafiają teraz do gamy aut plug-in hybrid. Portfolio PHEV pod nazwą iPerformance obejmuje obecnie modele X5 40e, serii 3 330e, serii Active Tourer 225xe oraz dostępną od lata hybrydę plug-in serii 7 oznaczoną symbolem 740Le.

Sportowe emocje z BMW

Auta spod znaku M są synonimem sportowych emocji także w Polsce. W 2016 gama wzbogaciła się o długo wyczekiwane M2 Coupe, zaś łączny wynik serii M w Polsce po pierwszych sześciu miesiącach tego roku to 92 rejestracje, czyli dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Do końca roku pojawią się ponadto wersje M Performance serii 1 oraz 2 (M140i oraz M240i) otrzymają latem nowy 6-cylindrowy silnik o mocy 340 KM. Również latem na rynek trafi odświeżone BMW serii 3 Gran Turismo.