WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW Motorrad Vision Next 100 – motocykl przyszłości

BMW ujawniło koncepcyjny motocykl Motorrad Vision Next 100 na zakończenie BMW Festival – wieńczącego setną rocznicę powstania marki. Motocykl był prezentowany obok takich koncepcyjnych modeli jak Rolls-Royce 103EX – luksusowej limuzyny przyszłości, czy zaprojektowanego do poruszania się po mieście Mini Vision Next 100 Concept.

,,Jazda motocyklem to ucieczka od dnia codziennego: W chwili, gdy na nim siadasz, jesteś całkowicie wolny„, powiedział Edgar Heinrich, szef projektu dla BMW Motorrad. Oprócz efektownego wyglądu, który sprawia, że czujesz się jak bohater z filmu o super-bohaterach, motocykl posiada jeszcze jedną ciekawą właściwość – do jazdy na nim nie potrzebny jest kask, wystarczą specjalne okulary, które wyświetlą informacje z komputera pokładowego.


Część konstrukcji obejmuje klasyczne elementy charakterystyczne dla BMW R 32 z 1923 roku – czarną ramkę trójkąta, białe linie i kształt silnika. Ponieważ jest on napędzany przez „rozwiązanie zerowej emisji”, nie ma rzeczywistego silnika, tylko wygląda jakby go miał. Nie wiadomo końca jakie rozwiązanie zastosowano zamiast silnika, ale opiera się ono na napędzie elektrycznym.

Motocykl jest na tyle stabilny, że nie przewróci się w trakcie jazdy. Zaprojektowany specjalnie pod niego kostium ogrzewa lub chłodzi kierowcy w zależności od warunków pogodowych, odcinek szyi nadmuchuje się, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla górnych kręgów oraz wbudowane czujniki mają ostrzegać kierowcę przed nierówną nawierzchnią.

Szef projektu Heinrich powiedział, że ,,BMW Motorrad Vision Next 100 łączy najlepsze z obuświatów – analogowe i cyfrowe – dla ostatecznego doświadczenia emocjonalnego„. Mottorad ma więc współpracować z kierowcą zapewniając mu znacznie większy komfort i bezpieczeństwo niż współczesne motocykle. 

Źródło: http://www.digitaltrends.com/