WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW 330i w szeregach polskiej policji już jesienią

Funkcjonariusze Polskiej Policji będą patrolować drogi w nowych radiowozach BMW 330i xDrive już tej jesieni. Warszawski dealer BMW Auto Fus zwyciężył w przetargu na dostarczenie policyjnej flocie 140 nowych samochodów wyposażonych w wideorejestratory Videorapid 2A.

Samochody BMW 330i xDrive zostały wybrane w przetargu ogłoszonym przez Komendę Główną Policji na zakup 140 sztuk nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Oferta złożona przez dealera marki BMW – Auto Fus –  okazała się podobno najkorzystniejsza dla rządowego nabywcy. W ocenie ofert przetargowych Policja brała pod uwagę cenę, współczynnik masy pojazdu gotowego do jazdy do maksymalnej mocy netto silnika, pojemność silnika oraz prędkość maksymalną samochodu.

BMW 330i xDrive to samochód wyposażony w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 252 KM. Dostępne konie są bardzo żwawe, bowiem auto rozpędza się do 100 km/h w 5,8 s. Ponadto w wersji xDrive posiada napęd na cztery koła, co przydaje się przede wszystkim przy trudnych warunkach atmosferycznych i niepewnej nawierzchni.

BMW 330i xDrive odpowiada warunkom przedstawionym w przetargu i pozwoli naszym funkcjonariuszom skutecznie odpowiedzieć na wyzwania, które stawia przed nimi codzienna służba. Są to samochody o świetnych właściwościach jezdnych, bezpieczne i mają opinię aut, na których kierowcy mogą polegać w każdy warunkach. –podkom. Robert Opas z Wydziału Prasowego KGP.

Samochody przygotowane dla Policji zostaną doposażone m.in. w najnowocześniejsze na rynku wideorejestratory wykroczeń Videorapid 2A polskiej firmy Zurad. Na ulice mają trafić już tej jesieni.

Źródło: materiały prasowe | Zdjęcie: autogaleria.pl