Prezes zarządu BMW AG, Harald Krüger, ogłosił nadejście nowego samochodu koncepcyjnego. Grupa BMW zaprezentuje projekt podczas tegorocznego Concorso d’Eleganza Villa d’Este dnia 26 maja 2017 r.

Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać BMW Serii 8 Coupe, którego premiera jest planowana na 2018 rok. Samochód koncepcyjny to połączenie bezkompromisowej dynamiki i współczesnego luksusu – podstawowych cech nowoczesnego coupe BMW.

„BMW Serii 8 Coupe będzie bazować na tradycji luksusowych sportowych coupe oraz uzupełni naszą ofertę o prawdziwy samochód marzeń, przejaw samochodowej fascynacji w najczystszej postaci. Seria 8 Coupe pomoże nam osiągnąć pozycję lidera w segmencie samochodów luksusowych. Już dziś mogę powiedzieć, że to będzie prawdziwie luksusowe sportowe coupe”.

– Harald Krüger

Zasadniczo Krüger nie zdradził nic, czego niemożna wyczytać w broszurach informacyjnych. Niemniej informacja ta z pewnością wzbudziła entuzjazm fanów marki, albowiem seria ósma nie jest nowym pomysłem, a powrotem na salony legendarnego modelu spod znaku BMW. Na przełomie lat 80. i 90. niemiecki producent zaprezentował model 850. Pierwsza partia rasowego coupe uzbrojona była w silnik V12 o pojemności 5.6l. Ta sama jednostka napędowa po modyfikacjach została zastosowana w superaucie McLaren F1, po tym jak japońscy włodarze Hondy odmówili współpracy z Brytyjczykami. W późniejszym etapie pod maską 850-tki wędrowały już silniki V8.

Czego możemy się spodziewać? Jaki silnik powędruje do nowej serii ósmej? Przekonamy się już 26 maja.

Źródło: materiały prasowe.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej