WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Boeing inwestuje w startup specjalizujący się w drukarkach 3D

Drukarki 3D to przyszłość tworzenia skomplikowanych elementów, który wkrótce może zastąpić linie produkcyjne. Oddział Boeing HorizonX doskonale o tym wie, dlatego zainwestował w Digital Alloys. Startup, który pomoże firmie w rozwoju.

Wszystko dzięki oferowanym możliwością za pośrednictwem całkiem innowacyjnych drukarek 3D. Patent startupu Digital Alloys poniekąd rewolucjonizuje drukowanie metalowych i aluminiowych elementów. Dzięki swoim rozwiązaniom pozwala na zmniejszenie kosztów, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości elementów oraz szybkości ich tworzenia w porównaniu do systemów, które wykorzystują druty przy drukowaniu.  Twierdzi tak nie tylko sam założyciel startupu, ale również menadżer Boeing HorizonX Ventures, czyli oddziału Boeing, który specjalizuje się w inwestowaniu w technologie i firmy, które mogą przynieść głównej firmie korzyści.

Te Digital Alloys przyniesie Boeingowi za pośrednictwem elementów stworzonych w drukarkach 3D. Trafią one zarówno do sprzętu wykorzystywanego w kosmosie, tego komercyjnego, a nawet wojskowego. Nie wiadomo, jak wpłynie to na innego partnera Boeing HorizonX, a mianowicie Morf3D, który produkował aluminiowe i tytaniczne komponenty dla satelitów i helikopterów. Czy Digital Alloys podkradnie ich zamówienia? Tego niestety nie wiemy.

NASA ogłosiła załogę lotów pojazdami od Boeing oraz SpaceX

Źródło: Geekwire
Zdjęcia: DigitalAlloys