WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Bolesław Chrobry w darmowej kampanii do Ancestors Legacy

Z tego wpisu „polskość” dosłownie się wylewa. Do Ancestors Legacy, czyli gry polskiego studia trafiła bowiem aktualizacja z darmową kampanią poświęconą Bolesławowi Chrobremu.

Dajcie znać w komentarzach, czy w ogóle kojarzycie Ancestors Legacy od studia Destructive Creations. Szczerze mówiąc, ja słyszę o niej po raz pierwszy (co jest oczywiście ujmą na moim rycerskim honorze), co nie powinno mieć miejsca, zważywszy na całkiem wysokie oceny w serwisie Metacritic (77 punktów). Szału może nie ma, ale jest to przedstawiciel coraz mniej popularnych gier strategicznych z naciskiem na taktykę. Jak czytamy na głównej stronie:

Ancestors Legacy to oparta na drużynie strategia czasu rzeczywistego z silnym naciskiem na taktykę. Zainspirowany średniowieczną europejską historią, ożywia cztery różne narody i ich konflikty, które rozwiązuje się zwykle przez wojnę.

Teraz otrzymaliśmy kolejny powód na wypróbowanie tej produkcji gliwickiego studia – darmową kampanię fabularną z pierwszym koronowanym królem Polski. Przedstawiona w niej została historia Bolesława Chrobrego i Mieszka II, a udostępnione pięć misji rozgrywa się w latach od 1013 do 1018 roku. Jeśli Ancestors Legacy widnieje już w Waszej bliblitece na Steam, to możecie brać się za jego aktualizacje. Jeśli jednak nie, to przygotujcie się na wydatek 30 euro (125 złotych).

Promocja na gry w marketach Biedronka

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: Sklep Steam via PCGamer