WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Borderlands 3 nie zawita na tegoroczne E3

Targi E3 2018 jeszcze się nie rozpoczęły, a już wzbudzają wśród graczy niemałe emocje. Wszystko dzięki przeciekom, które od czasu do czasu pojawiają się w sieci. Te dotyczyły również serii Borderlands, a dokładnie jej czwartej odsłony, którą branża określiła tradycyjnie, bo jako Borderlands 3. Ta nie pojawi się jednak na tegorocznych wystawach podczas istnego święta graczy.

Wiemy to dosłownie z pierwszej ręki, bo zarówno reprezentant studia Gearbox, jak i jego dyrektor Randy Pitchford potwierdzili to w dwóch niepowiązanych ze sobą źródłach. A tak dokładnie w wywiadzie z serwisem Shacknews i na oficjalnym Twitterze. W jednym z wpisów Pitchford stwierdził: „Mogę napisać, że Borderlands 3 nie pojawi się na tegorocznym E3, a wielu z Was i tak mi nie uwierzy„. Nie wiadomo, czy do tego wpisu zainspirowała go irytacja względem błędnych oczekiwań, czy może chce uśpić czujność fanów…

Wygląda jednak na to, że mówi prawdę, bo okazało się, że wydawca, czyli 2K Games przesunął premierę „bardzo wyczekiwanego” tytułu na 2020 rok fiskalny. Ten rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku i zakończy 31 maja 2020 roku. Wprawdzie nazwa gry nie została ujawniona, ale na języki samoistnie ciśnie się Borderlands 3. Samo opóźnienie rozwałki w kosmosie nie jest przypadkowe, bo już rok temu dyrektor studia stwierdził, że nowy Borderlands pojawi się dopiero wtedy, kiedy będzie reprezentował duży i wartościowy krok naprzód dla marki. Innymi słowy… obsuwa kolejnego wyczekiwanego tytułu.

Źródło: wccftech