WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

BOSEbuild- seria głośników „zrób to sam” dla dzieci

Bose to firma zajmująca się generalnie urządzeniami odpowiedzialnymi za dźwięk, takimi jak głośniki czy słuchawki. Jednak wiele osób może nie wiedzieć, że spółka ta zajmuje się również tworzeniem sprzętu przyjaznego dla dzieci.

Ostatnio Bose zapowiedziało stworzenie nowej serii głośników BOSEbuild, która ma być przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia. Ich celem ma być nie dostarczenie dobrej jakości dźwięku, ale również zainteresowanie najmłodszych nauką i technologią. Inicjatywa prowadzona jest w duchu założyciela firmy dr Amara G. Bose.

Dr Bose był zafascynowany kolejkami elektrycznymi, kiedy był bardzo młody” mówi prezes firmy Bose, Bob Maresca. „Nauczył się jak one działają rozbierając je i ponownie składając i miał on tę samą ciekawość przez resztę swojego życia. Taka postawa jest ciągle w sercu Bose. I doskonałym przykładem tego, co chcielibyśmy zaoferować jest BOSEbuild – ciekawy sposób, aby dzieci zrobiły coś czego chcą i będą używały przez wiele lat, przy okazji ucząc się technologii.

Pierwszym produktem z tej linii ma być głośnik o nazwie Speaker Cube. Urządzenie wykonane jest z przezroczystego materiału i posiada oświetlenie, aby dzieci mogły zajrzeć do środka. Oczywiście zaraz po tym jak same urządzenie zbudują. Starsze dzieci będą mogły pokusić się o łączenie elementów na własną rękę, natomiast tym młodszym pomoc zapewni specjalna aplikacja.

Urządzenie kosztuje 150 dolarów, jednak póki co, zamówić można je jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Po więcej informacji można udać się na stronę producenta.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/