WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Brak PSX 2018 nie ma związku z premierą PS5

PSX 2018, czyli coroczna impreza Sony nie odbędzie się w tym roku. Prawdopodobnie wynika to z chęci zaoszczędzenia pieniędzy.

PlayStation Experience to coroczna impreza Sony, na której prezentowane są nadchodzące tytuły, a firma dzieli się nowymi informacjami na temat swoich konsol. W tym roku nie zobaczymy jednak PSX 2018. Pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących tego, co jest powodem odwołania wydarzenia. Część osób zwracała uwagę, na to, że japońska korporacja ma już tyle zapowiedzianych gier, które wyjdą za kilka lat, iż nie ma sensu ujawniać kolejnych. Druga grupa doszukiwała się za to w tej sytuacji chęci odwleczenia zapowiedzi kolejnej generacji konsol w postaci PlayStation 5.

Serwis gamingbolt.com postanowił zapytać znanego analityka rynku gier Michaela Pachtera o jego zdanie w tej sprawie. Kontrowersyjna postać odpowiedziała, że Sony prawdopodobnie robi to z chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Wydane kwoty nie byłyby współmierne do osiągniętych zysków. Analityk stwierdził, że odwołanie imprezy nie ma żadnego związku z nadchodzącą premierą PlayStation 5. Czy Michael Pachet może mieć rację? Cóż, nie bez powodu powszechnie uznaje się, że jego analizy są wyssane z palca. Ostrzegaliśmy.

Sony patentuje nową technologię PlayStation VR

Źródło: gamingbolt.com