Założyciel SolarCity Lyndon Rive, który był odpowiedzialny za dynamiczny rozwój rezydującej w Stanach Zjednoczonych firmy oferującej rozwiązania fotowoltaiczne przed połączeniem z Teslą, opuści firmę już w czerwcu.

W wywiadzie były CEO SolarCity powiedział, że w przyszłym roku chce on uruchomić nową firmę, a do tego czasu skupi się on na spędzaniu większej ilości czasu z rodziną. Rive pracował jako szef sprzedaży i usług energetycznej dywizji Tesli od zeszłego roku. Tesla potwierdziła te doniesienia, informując jednocześnie, że obowiązki założyciela SolarCity zostaną rozdzielone między kadrę kierowniczą Tesli.

Tesla nabyła SolarCity za 2,6 miliarda dolarów w sierpniu, brukując drogę CEO Tesli, Elona Muska, do spełnienia ambitnych planów zarządzania firmą transportową opartą o pozbawioną emisji dwutlenku węgla energię. Transakcja ta odbyła się przy dźwiękach zaniepokojenia inwestorów, którzy twierdzili, że rozwój firmy odbywa się zbyt mocno kosztem wzrastającego zadłużenia.

Pod zarządem Tesli, SolarCity zmniejszyło nieco bieg i skupiło się na projektach, które są w stanie dostarczyć pieniędzy natychmiastowo. W czasie dekady na czele firmy, Rive wykształcił w sobie populistyczną wizję uczynienia energii słonecznej dostępną dla każdego, aby zmniejszyć popyt na paliwa kopalne, stopując postępowanie globalnego ocieplenia.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: zdnet.com

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!