WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cała ścieżka dźwiękowa Red Dead Redemption 2 jest oryginalna

O roli soundtracku w grach (a nawet filmach!) przekonaliśmy się już nie raz – czy to w Wiedźminie 3, czy przy jeździe samochodem w GTA V w towarzystwie radia. Nic więc dziwnego, że Rockstar postarał się przy swoim najnowszym hicie, dbając o to w takim stylu, że cała ścieżka dźwiękowa Red Dead Redemption 2 jest oryginalna.

O tym, jaką fenomenalną produkcją jest RDR2, nie muszę zapewne Was informować, bo dowiedzieliście się z tego z masy innych wpisów. Czy jednak mieliście okazję czytać o samej ścieżce dźwiękowej? Nie? Szkoda, bo zupełnie jak w przypadku GTA V, ta jest i tutaj w pełni oryginalna i posiada poszczególne utwory „na własność”. Za nimi stoją takie nazwiska jak: David Ferguson, David Ralicke, Gabe Witcher, Luke O’Malley, Mario Batkovic, Matt Sweeney, Rabih Beaini, czy Senyawa… i ponad 110 innych muzyków. Wśród nich wyróżnia się jednak Woody Jackson, który pracował również przy pierwszej odsłonie serii. Tyle o samych utworach bez wokalu. Tymi „z” zajął się głównie Bob Dylan, David Ferguson i Daniel Lanois.

Chociaż Rockstar zdecydował się na ujawnienie tych nazwisk, to nie poinformował o tym, kiedy i gdzie ścieżka dźwiękowa będzie dostępna. Ta z GTA 5 została udostępniona w serwisach streamingowych i trafiła do sklepów cyfrowych zaraz po premierze, więc to możliwe, że Rockstar postąpi podobnie z Red Dead Redemption 2. Jednak jego część jest już dostępna:

Czytaj też: Red Dead Redemption 2 zaliczył rekordowe otwarcie weekendowe

Źródło: VG247