WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Call of Duty Black Ops 4 – wymagania i data startu testów

Fani serii Call of Duty z pewnością czekają w zniecierpliwieniu na testy beta najnowszej części… nie mówiąc już o premierze. Call of Duty Black Ops 4 może i zrezygnowało w całości z kampanii fabularnej, ale może taka decyzja sprawi, że multiplayer będzie dopięty na ostatni guzik?

No cóż, dowiemy się tego już wkrótce. Studio Treyarch zapowiedziało, że rozpoczęcie testów beta dla użytkowników PC wystartuje już 10 sierpnia… o ile zdecydowali się na przedsprzedaż. Reszta śmiertelników będzie musiała poczekać dzień dłużej, bo serwery staną dla nich otworem dzień później, czyli 11 sierpnia. Co ciekawe, dystrybucja gry nie będzie odbywała się za pomocą Steama, a Battle.net od Blizzarda. Call of Duty Black Ops 4 w fazie testów zaoferuje sześć trybów zabawy. Wśród nich znajdziemy drużynowy deathmatch, dominację, walkę o punkt, jego utrzymanie „Kill Confirmed” oraz „Znajdź i Zniszcz”. Te będą rozgrywać się na sześciu mapach. Z kolei oficjalna premiera została wyznaczona na 12 października na PC, PS4 i Xbox One.

Czytaj również: Remaster CoD Modern Warfare 2 bez trybu wieloosobowego

Na sam deser twórcy zaserwowali nam oficjalne wymagania sprzętowe, które nie są specjalnie wysokie. Mowa tutaj o systemie operacyjnym Windows 7 64-bit (wzwyż), 25 GB pamięci na dysku,  stałym połączeniu internetowym oraz karcie graficznej ze wsparciem dla API DirectX 11. Zabawę na najniższych ustawieniach umożliwi nam np. Intel Core i5 2500K, 8 GB pamięci RAM oraz karta graficzna GTX 660/1050 z 2 GB VRAM albo Radeon HD 7850. Z kolei do tych „rekomendowanych” będziemy potrzebować GTX 970/1060 lub Radeona R9 390/RX 580. Gra cenić sobie będzie większą ilość rdzeni i pojemności pamięci operacyjnej, na co wskazuje podanie przykładu z i7-4770K i 12 GB RAMu.

Call of Duty: Black Ops 4 – spora dawka informacji

Źródło: Wccftech