WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Kampus Apple i jego rzeczywiste rozmiary pokazane na filmiku

Nowa siedziba Apple w kształcie pączka tworzy się w zastraszająco szybkim tempie. Szkielet tejże bazy jest już praktycznie gotowy, stąd jego otwarcie na koniec tego lub na początku następnego roku jest bardzo prawdopodobne.

Filmik pokazujący siedzibę korporacji z Cupertino nakręcony został przez Duncana Sinfielda przy pomocy drona. Prawdopodobnie mowa tu o modelu DJI Inspire 1 z kamerą oraz gimbalem Zenmuse X3. Na materiale oprócz głównego budynku pokazane zostało również wejście do podziemnego audytorium, a także dach który zostanie na nim wkrótce umieszczony.

Poprzednio teren „pączka” Apple był okupowany przez firmę Hewlett-Packard i ma on aż 176 akrów (1 akr – 4047 metrów kwadratowych lub po prostu 41 arów). Główny budynek ma na sobie masę paneli słonecznych i to właśnie w nim znajdzie się masa biur rozmieszczonych po 4 piętrach. Oprócz rzeczy stricte związanych z pracą, będziemy mieli tu do czynienia z centrami fitnessu, restauracjami czy specjalnymi ścieżkami do biegania wydzielonymi pomiędzy częściami tego potężnego kompleksu. Siedziba Apple jest dziełem brytyjskiego architekta – Normana Fostera, który uzgadniał znaczną część projektu ze Stevem Jobsem, jeszcze zanim ten zmarł 5 lat temu.

[źródło: digitaltrends.com; zdjęcie: cultofmac.com]