WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Canary- system antywłamaniowy ze sztuczną inteligencją

Osoby posiadające w mieszkaniu drogi sprzęt, cenne rzeczy, często instalują systemy antywłamaniowe, szereg czujników, kamer ze zdalnym dostępem. Koszt utrzymania takich zabezpieczeń często jest ogromny. Nowe urządzenie o nazwie Canary wszystko zmieni.

Urządzenie all-in-one posiada 8 różnych, środowiskowych czujników i jest uzbrojony w sztuczną inteligencję. Podłączane jest bezpośrednio do gniazdka, łączy się z internetem poprzez Wi-fi i zaczyna zbierać dane od razu po wyjęciu z pudełka. Odpowiedni algorytm uczy maszynę rozkładu dnia w celu zminimalizowania fałszywych alarmów. Aplikacja dostępna na smartfony pozwala na przeglądania przeszłych wydarzeń, które powinny zostać uznane za podejrzane oraz pozwala na oglądanie wideo w czasie rzeczywistym.

Canary informuje użytkownika o nietypowej aktywności dowolnego z czujników, który wykryje na przykład nagły dźwięk albo ruch w mieszkaniu. Dzięki sztucznej inteligencji nie trzeba martwić się, że może to być na przykład pies albo kot. Cena urządzenia wynosi 250$, ma ono wysokość około 7 centymetrów i waży około 376 gram.

Źródło: http://www.popsci.com/, zdjęcie: Sam Kaplan