WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Caroll Spinney opuszcza Ulicę Sezamkową

Wszystko ma swój koniec. Lalkarz Caroll Spinney znany bardziej jako głos Wilkiego Ptaka i Oskara Zrzędy opuszcza słynną Ulicę Sezamkową.

Aktor uczestniczył w programie dla dzieci od jego debiutu w 1969 roku. W tym tygodniu, po blisko pięćdziesięciu latach wziął udział w ostatniej sesji nagraniowej. Według Sesame Workshop 84-latek pojawił się w tysiącach odcinków serialu.

W trakcie wywiadu dla The New York Times Caroll Spinney wyjaśnił, iż bezpośrednim powodem jego odejścia jest pogarszające się zdrowie. Jako lalkarz występował natomiast ostatni raz już w 2015 roku. Zarówno Wielki Ptak jak i Oskar ulegną pewnym zmianom po odejściu aktora z telewizyjnego widowiska. Ponadto fragmenty z ostatnich nagrań zawarte będą w specjalnym materiale z okazji 50-lecia Ulicy Sezamkowej na HBO w 2019 roku.

Wielki Ptak i Oskar Zrzęda to jedne z ikonicznych postaci Ulicy Sezamkowej. W rozmowie z The Times Jeffrey Dunn – prezes, a zarazem dyrektor Sesame Workshop przyznał, iż Big Bird miała największe serce pośród serialowych postaci. Miało to ukształtować i ostatecznie zdefiniować organizację odpowiedzialną za serial.

Powrót The Expanse w czwartym sezonie już wkrótce