Ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem kontrowersji z serialem od Netflixa. Po pozytywnie przyjętej informacji o Henrym Cavillu w roli Białego Wilka plan wrzucenia w rolę Ciri aktorkę o kolorze skóry innym, niż biała została (łagodnie mówiąc) zbojkotowana na całym świecie. W tym tunelu widać jednak światełko, ponieważ castingi do serialu Wiedźmin są prowadzone w Warszawie.

Oczywiście nie mamy na to oficjalnego potwierdzenia, ale najnowszy wpis Sophie Holland na Twitterze nie pozostawia złudzeń. Jest ona dyrektorkom castingu zarządzającą obsadą w serialu Wiedźmin, która poinformowała, że wraz z ekipą odwiedziła Warszawę. Mało tego! Po „wycieczce” do Londynu w celu spotkania się z Lauren S. Hissrich ma zamiar ponownie wrócić na nasze włości, aby zapewne kontynuować pracę.

Dla wszystkich przeciwników aktorki „BAME” w roli Ciri jest to świetna wiadomość. Wskazuje bowiem na to, że nasze Lwiątko z Cintry może zagrać Polka! Oczywiście w grę wchodzą również inne postaci, jak np. Yennefer, na którą angaż nadal nie jest nam znany. No cóż, nam pozostaje czekać na kolejne przecieki oraz oficjalne informacje. Na szczęście relatywnie krótko, ponieważ serial Wiedźmin zadebiutuje już w 2019 roku.

Podobno Polka otrzymała zaproszenie na casting do roli Ciri

Źródło: Twitter
Zdjęcia: Comicbook

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!