WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CD Projekt RED już wie kiedy wypuści Cyberpunka 2077. Ale nie powie

Według najnowszych doniesień ze świata producentów gier komputerowych, development kolejnego produktu CD Projekt RED ruszył pełną parą. Prace są na tyle zaawansowane, że studio podobno ustaliło już datę wypuszczenia finalnego produktu. Podobno – bo jeszcze nie chce zdradzić jej światu.

Cyberpunk-2077

Firma obecnie jest dość mocno skoncentrowana na spokojnej obsłudze swojego sztandarowego produktu – chodzi oczywiście o Wiedźmina 3. Wciąż wypuszczane są nowe dodatki (Po doskonałych Sercach z Kamienia, wkrótce przyjdzie czas na kolejny duży DLC – Krew i Wino), lecz nie jest to ostatnie słowo twórców gry. Oddajmy zresztą głos samemu Adrianowi Kicińskiemu, CEO CD Projekt RED, który w niedawnym wywiadzie dla Money.pl stwierdził, między innymi:

Istnieje życie poza Wiedźminem. Od dłuższego czasu pracujemy nad kolejną grą: Cyberpunk 2077, czyli zupełnie inna rzeczywistość, przyszłość, korporacje, świat zdecydowanie nie czarno-biały. Mamy zaplanowaną datę premiery, ale powiemy o niej, gdy będziemy gotowi rozpocząć promocyjne działania. Na razie skupiamy się na Wiedźminie i nie będziemy odciągać uwagi graczy od produktu, który jest obecnie dostępny, monetyzuje się i w każdej chwili może dostarczyć nowym graczom fenomenalnej zabawy.

Adrian dodaje także w dalszej części wywiadu, że kiedy światło dzienne ujrzy długo zapowiadany duży dodatek do Wiedźmina, do gry dalej wprowadzane będą kolejne, nowe pomysły. Gra podobno zdobyła na całym świecie tak ogromną popularność i sprzedaje się tak dobrze, że każda nowość w świecie Geralta z Rivii jest nadal w stanie przyciągać kolejnych klientów którzy nabędą dla siebie jego przygody.

Pozostaje nam tylko czekać i spekulować – czym znowu zostaniemy zaskoczeni w popularnym „Wieśku”? I kiedy dołączy do niego adaptacja popularnej „papierowej”, cyberpunkowej gry RPG? Na razie trudno powiedzieć.

[źródło: money.pl, eteknix.com; grafika: gram.pl, eteknix.com]