CD Projekt Red posiada już swoje studia na terenie Warszawy i Krakowa, ale wygląda na to, że potrzebuje jeszcze większej mocy przerobowej, aby dopracować nadchodzący hit, jakim zdecydowanie będzie Cyberpunk 2077. Może takie określenie jest niczym wróżenie z kart, ale to przecież CD Projekt Red — światowa stolica profesjonalizmu w branży growej.

W utrzymaniu takiej renomy zdecydowanie pomoże im kolejny oddział założony we Wrocławiu. Nie będzie to jednak ekipa dobierana od zera. Podstawę CD Projekt Red Wrocław będzie tworzyć 18 osób z zespołu Strange New Things, które w najbliższym czasie zostanie oficjalnie przejęte przez rodzimego giganta. Nie jest to zwyczajne zbiorowisko twórców, ponieważ w przeszłości dołożyli swoją cegiełkę do naprawdę popularnych tytułów. Mowa o Dying Light, Dead Island, Hitmanie z 2016, a nawet samej trylogii Wiedźmińskiej.

“Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu. Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia.” – Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT.

Na czele nowego oddziału stanie Paweł Zawodny, nadzorujący pracę deweloperów, których nabór już się rozpoczął. Ich praca będzie skupiać się głównie na rozwoju nadchodzącego Cyberpunka 2077, o czym poinformowano w oficjalnej notce. Radości z nowych perspektyw nie ukrywa Paweł Zawodny, szef Studia CD Projekt Red Wrocław. Całą sprawę skomentował tak:

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED. Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą.” 

Takie coś możemy podsumować tylko jednym słowem – ”oby”, ponieważ Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w historii.

Źródło: cdprojekt.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej