WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

CD Projekt SA bije rekordy na warszawskiej giełdzie

Firma CD Projekt to poniekąd duma naszego kraju, która osiągnęła nie tylko sukces na naszych ziemiach, ale również na całym świecie. To przecież ona dała początek studiu CD Projekt Red, platformie GOG, czy jednej z nielicznych dystrybucji gier wideo kilkanaście lat temu. Teraz jednak trud naszych rodaków owocuje i widać to na przykładzie wzrostu notowań całej spółki.

Jako pierwszy poinformował o tym serwis Businessinsider, który zebrał kilka ciekawych statystyk. Okazało się, że od początku 2018 roku cena akcji CD Projekt wzrosła o 81% i tak – to naprawdę sporo. Jednak największy wzrost zauważono w czerwcu, bo z okazji zbliżających się targów E3 i tamtejszej prezentacji Cyberpunka 2077 wspomniane akcje wzrosły o kolejne 20% w ciągu zaledwie 30 dni.

Ostatecznie doszło do tego, że wczoraj, 5 lipca kapitalizacja CD Projekt osiągnęła pułap 16,8 miliardów złotych. Sprawiło to, że pod względem obrotów uplasowała się wśród liderów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kolei pojedyncza akcja przebiła poziom 180 złotych i w szczytowym momencie wyniosła 180,60 złotych. Obecnie kwota ta wynosi 177,40 złotych i aż strach pomyśleć, ile osiągnie po ewentualnej prezentacji Cyberpunka 2077 na tegorocznym Gamescome. O oficjalnej premierze, już nie mówiąc.

Źródło: Businessinsider