WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CDA.pl na celowniku rządu USA

CDA.pl trafiło na niechlubną listę, przygotowaną przez amerykańskie stowarzyszenie. Czy założyciele portalu mają się czego obawiać?

Stowarzyszenie amerykańskich studiów filmowych Motion Picture Association of America (MPAA) przygotowało raport, w którym przedstawia najpopularniejsze strony internetowe opierające swoją działalność na kradzieży treści. Wśród trzydziestu witryn znalazł się polski akcent w postaci serwisu CDA.pl. Amerykańskie stowarzyszenie określa polską stronę jako naruszającą prawo autorskie, a przy okazji maskującą IP komputerów, z których pliki są udostępniane.

CDA.pl broni się, argumentując, że w przypadku każdego materiału w serwisie można zgłosić naruszenie. Taka sytuacja nie jest lekceważona i zawsze analizowana pod kątem legalności treści. Jeśli myśleliście, że CDA.pl powoli upada to mamy kilka informacji. Strona jest najchętniej odwiedzanym serwisem wideo w Polsce. W samym 2017 roku operator serwisu miał niemal 18 milionów przychodów z 82-procentowym udziałem sprzedaży abonamentowej.

Czytaj także: Piractwo zyskuje na popularności

Źródło: money.pl