WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cena Shadow of the Tomb Raider jest krytykowana

Cena Shadow of the Tomb Raider spotkała się ze sporą krytyką. Jak zmniejszenie ceny gry może tak źle wpłynąć na produkcję?

Zazwyczaj gracze z radością przyjmują wszelkie oferty promocyjne na nowe tytuły. Drobne obniżki potrafią przekonać niezdecydowanych do zakupu! Co jednak gdy wydawca zmniejsza cenę o 34 procent tuż po premierze? Nic tylko się cieszyć, prawda? No nie do końca. Sporo osób na Steamie, po zobaczeniu nowej przeceny postanowiło wystawić produkcji negatywną opinię. Wszystko z powodu tego, że sami zapłacili jeszcze kilka dni temu 100 procent jej wartości.

Posiadacze gry mają co prawda prawo do własnych opinii, jednak zastanówmy się, czy na pewno ich reakcja nie jest przesadzona? Taka szybka obniżka może zezłościć tych, którzy kupili grę na premierę, jednak wciąż – zagrali, a niektórzy ukończyli ją, już jakiś czas temu. Z drugiej strony znowuż – twórcy narzekają, że niektórzy gracze czekają na 90-procentowe obniżki i nie mogą zachęcić ludzi do zakupu na premierę. Cóż, w ten sposób znowu oddalają się od swojego celu.

Czytaj też: Gry-usługi przynoszą miliony dolarów

Źródło: gameinformer.com