W wywiadzie dla analitycznej firmy Nomura Instinet CEO Intela, Brian Krzanich przyznał, że AMD odwaliło ostatnio kawał dobrej roboty. Ta jeszcze w tym roku ma prowadzić do znacznych zmian w udziale firm na rynku serwerowym.

Według dziennikarza przeprowadzającego wywiad, Brian Krzanich był bardzo zmartwiony faktem, że Intel najprawdopodobniej przegra na rynku serwerowym na rzecz AMD już w drugiej połowie bieżącego roku. Ponadto CEO ujawnił, że jego firma ma proste zadanie – nie dopuścić AMD do zdobycia 15-20% udziału. Ważne jest to, że każdy % udziału w tym segmencie ma być wydarty prosto z rąk niebieskich.

Według obecnych statystyk AMD może pochwalić się jedynie około 1% udziałem na rynku. Nie jest więc tajemnicą, że ponad 15% wzrost udziałów jest wręcz niemożliwy do osiągnięcia na przestrzeni kilku następnych miesięcy. Układy EPYC cieszą się wprawdzie całkiem dużym zainteresowaniem, ale to ciągle nic w porównaniu do Xeonów. W przyszłości jednak, czemu nie? W 2019 roku mają zadebiutować procesory EPYC 2 na bazie 7nm procesu i prawdopodobnie wywołają takie emocje, jak zaprezentowane ostatnio 32 rdzeniowe Threadrippery.

Wygląda więc na to, że obawy Krzanicha są po części uzasadnione, bo ostatnie sytuacje na rynku HEDT nie przemawiają za Intelem.

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!