[Notka sponsorowana]

Jeśli posiadasz stronę www i do tej pory nie wdrożyłeś certyfikatu SSL, zrób to czym prędzej. Od października strony, które zbierają dane bez szyfrowanego protokołu HTTPS, będą oznaczane w przeglądarce Chrome jako niebezpieczne. Dla ich właścicieli oznacza to nic innego jak możliwość zmniejszenia ilości konwersji, a nawet utratę Klientów.

Not secure

Właściciele stron zostali poinformowani o planowanych zmianach za pomocą narzędzia Google Search Console. Komunikat informujący o niezabezpieczonej stronie, pojawi się w pasku przeglądarki przy każdym załadowaniu strony w trybie incognito oraz wtedy, kiedy użytkownicy zaczną uzupełniać dane formularza kontaktowego. Ostrzeżenia, które pojawiły przy wdrażaniu wersji 56 sprawiły, że liczba odwiedzin stron, które wymagały podania hasła bądź danych karty kredytowej, spadła o ponad 20%. Dlatego też twórcy Chrome zdecydowali się na dalsze działania wspierające politykę bezpieczeństwa.

Nie mam certyfikatu, co dalej?

Jedyną słuszną decyzją jest jego zakup. Wdrożenie certyfikatu sprawi, że nasza strona nie tylko zyska w oczach Klientów, ale również w oczach, a raczej w wynikach Google. Google od jakiegoś czasu promuje bowiem strony internetowe wykorzystujące protokół SSL.

Certyfikaty SSL można nabyć u dostawców usług internetowych. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje certyfikatów, które różnią się od siebie przeznaczeniem:

  • certyfikat z weryfikacją domeny DV (Domain Validation)
  • certyfikat z weryfikacją właściciela certyfikatu OV (Full Organization Validation)
  • certyfikat z rozszerzoną weryfikacją właściciela certyfikatu EV (Extended Validation)

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wer.pl/certyfikaty-ssl.

Poprawna migracja z HTTP na HTTPS

Wdrażając certyfikat SSL nie zapomnij o wykonaniu przekierowania dla wszystkich adresów URL strony internetowej. Zweryfikuj również poprawność zbierania danych w Google Analytics oraz dodaj nową usługę dla domeny z HTTPS  dla Google Search Console. Przez kilka dni po wdrożeniu kontroluj to, jak indeksuje się Twoja strona www.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!