WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chcielibyście smartfon na nadgarstek? Nubia-α to nie żaden smartwatch!

Nowość prosto z targów IFA 2018. Firma Nubia zaprezentowała tam swój najnowszy produkt, czyli smartfona wbudowanego w opaskę na rękę, który można pomylić z smartwatchem. Co oferuje Nubia-α?

Ano niezbyt wiele jak na dzisiejsze czasy, ale całkiem sporo, jak na smartfon na nadgarstek. Nubia-α posiada podłużny elastyczny ekran dotykowy OLED, który swoimi rozmiarami robi wrażenie, ale na pewno jest mu daleko do użyteczności rodem z pełnowymiarowych telefonów. Posiada jednak przedni aparat, moduł 4G potrzebny do połączenia się w sieci komórkowej, autorski system, a nawet pulsometr.

Napędza go najprawdopodobniej jakaś uboga wersja Androida, na co wskazuje nieujawniona specyfikacja, pozostawienie której w tajemnicy nie jest przypadkiem. Nie powinniśmy raczej liczyć na wydajne podzespoły w Nubia-α, a nawet tak prosty wygląd. Niezależne zdjęcia prosto z targów wskazują, że jest to naprawdę spory kawał „zegarka”, który w rzeczywistości jest cięższy i większy, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Na pełną dawkę informacji przyjdzie nam zapewne poczekać. Zupełnie jak na datę premiery i cenę modeli.

Źródło: Neowin
Zdjęcia: Neowin

Na targach IFA zadebiutuje 88 calowy telewizor OLED 8K od LG