WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sędzia federalny zablokował dwa cheaterskie programy do GTA V

Jak pewnie wiecie, największą skazą GTA V Online są cheaterzy, którzy na serwerach denerwują zwyczajnych graczy. Rockstar doskonale o tym wie, ale to jego wydawca przedsięwziął ostatnio drastyczne kroki i pozwał twórcę Menyoo i Absolute.

To programy cheaterskie autorstwa Davida Zipperera, które według Take-Two kosztowały markę 500000$. Wszystko przez negatywny wpływ na społeczność GTA V Online, co przekładało się na sprzedaż gry i jej dobrą reputacje. Początkowo firma próbowała dogadać się z Davidem, ale ten zbywał wszelkie rozmowy, bo szczerze mówiąc, sprzedaż takiego oprogramowania, to całkiem lukratywny biznes. Louis Stanton, czyli sędzia, który rozpatrzył sprawę był jednak odrobinę innego zdania.

Zgodził się tym samym z Take-Two, że Zipper naruszył prawa autorskie Grand Theft Auto V, a jego programy wpłynęły na wyniki sprzedażowe. Stanął jednak w obronie winnego i stwierdził, że obarczanie go grzywną o takiej wysokości jest zwyczajnie nie fair. Jednak Menyoo i Absolute zostały zakazane na mocy prawa i zapewne zdjęte już z oferty.

Zapowiedź GTA VI w GTA Online to zwykła ściema

Źródło: Techspot
Zdjęcie: Rockstar