Czyżby rewolucja odbywała się na naszych oczach? Chevrolet staje się pierwszym producentem samochodów, który będzie gwarantował swoim klientom nielimitowany pakiet danych 4G LTE. 

Już trzeciego marca Chevrolet rozpocznie oferowanie swoim klientom możliwość wykupienia nielimitowanego pakietu internetowego do wykorzystania w samochodzie. Koszt takiej usługi będzie wynosił 20 dolarów miesięcznie, a w zamian za uiszczenie opłaty użytkownik będzie mógł skorzystać z hotspota Wi-Fi OnStar 4G LTE.

Według Chevroleta, częstość korzystania z Wi-Fi na pokładzie samochodu znacząco skoczyło w zeszłym roku i szacuje się, że osoby preferujące ten sposób spędzania czasu w pojeździe „wyklikały” w 2016 roku 4 miliony gigabajtów danych. Jest to wynik o 200% większy niż hotspotom OnStara udało się osiągnąć w roku 2015. Ba, w drugiej połowie 2016 roku właściciele Chevroletów zużyli więcej danych komórkowych niż w poprzednich 24 miesiącach.

Nowa polityka Chevroleta zbiega się z tym, nad czym zaczynają zastanawiać się coraz więksi przewoźnicy w Stanach Zjednoczonych. Temat wprowadzenia nielimitowanej subskrypcji na Internet w samochodzie jeszcze niedawno był traktowany jako tabu, ale obecnie wizerunek ten zaczyna się zmieniać. Możemy się spodziewać, że już wkrótce konkurenci Chevroleta zaczną oferować podobne pakiety, bo ludzie – czy to do filmów, muzyki, map – będą wykorzystywać coraz więcej i więcej danych internetowych.

źródło: theverge.com | zdjęcie: chevrolet.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!