WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chińczycy z LeEco pochwalili się na targach CES swoimi rowerami na Androidzie

Chiński gigant technologiczny LeEco zapowiedział właśnie na targach CES dwa rowery z komputerem opartym na systemie Android.

Nowe rowery LeEco legitymujące się nazwami Smart Road Bike oraz Smart Mountain Bike na pierwszy rzut oka mają zaledwie wszystko to, co cechuje normalne rowery. Ich waga to kolejno 8,4 i 12,2 kilograma, mają koła, siedzenia, ramy z włókna węglowego. Nie to jednak powinno Was w nich zainteresować – każdy z nich wyposażony jest w ekran dotykowy napędzany procesorem Snapdragon 410. Do czego rowerowi przyda się taki sprzęt?

Ano, choćby do nawigowania, co ma zagwarantować usługa Here Maps, a także do lokalnej komunikacji za pomocą technologii na wzór walkie-talkie czy odtwarzania muzyki. Rowery wyposażone są również w kompas, akcelerometr, barometr, światła, sygnały dźwiękowe, alarm oraz wsparcie dla akcesoriów firm trzecich, zajmujących się na przykład badaniem pracy serca. Nie mogłoby również zabraknąć elementu społecznościowego – rower będzie przechowywał wszystkie dane odnośnie naszych przejazdów, umożliwiając również łatwe dzielenie się nimi.

LeEco zasłynęło do tej pory tylko jako firma z wielkimi marzeniami, ale jej zdolności do kończenia projektów nie zostały póki co ujawnione. Nie zalecam więc nadmiernego ekscytowania się zapowiedzianymi rowerami, bo ostatecznie mogą nigdy nie trafić na polskie trasy.

źródło: theverge.com