WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Chiny ograniczają gry wideo, aby walczyć z wadami wzroku dzieci

Ministerstwo Edukacji w Chinach ujawniło plan ochrony wzroku dzieci i nastolatków. Ten obejmuje m.in. regulację liczby gier online, nowych premier oraz ograniczenie czasu gry. Plan wspiera kilka innych ministerstw, a Generalna Administracja Prasy i Publikacji ma zająć się systemem przypomnień i odpowiednimi ograniczającymi rolę gier w życiu młodych obywateli Chin.

Wszystko przez dane Światowej Organizacji Zdrowia, z których wynika, że ​​Chiny mają najwyższy odsetek dzieci borykających się z krótkowzrocznością na świecie. Wskazał na to prezydent, Xi Jinping. Celem akcji jest zmniejszenie wspomnianego odsetku wśród dzieci i nastolatków. Nowe restrykcje mają ograniczyć problemy z krótkowzrocznością o 0,5% na terenie całego kraju i o 1% w prowincjach do 2023 roku. Do 2030 r. Ministerstwo ma nadzieję kontrolować wskaźnik krótkowzroczności u sześciolatków na poziomie 3%, 38% w przypadku wszystkich uczniów w wieku szkolnym, poniżej 60% w przypadku uczniów szkół średnich i poniżej 70% w przypadku uczniów szkół średnich.

Czytaj też: Gry wideo są “punktem dostępu” dzieci do muzyki klasycznej

Ministerstwo chce, aby rodzice ograniczyli czas ekranowy dzieci. Te powinny otrzymywać zdrowe harmonogramy snu, jeść zgodnie z odpowiednią dietą i bawić się na świeżym powietrzu. Wymaga także, aby szkoły przeprowadzały codzienne ćwiczenia oczu dla uczniów i ograniczały wykorzystanie elektroniki do 30 procent całkowitego czasu nauczania. Oczywiście najważniejszym ograniczeniem z perspektywy tamtejszych graczy jest wzięcie pod lupę gier wideo. Może to zaboleć nawet Epic Games, których Fortnite jest cholernie popularny w Chinach. Jeśli plany rządu wejdą w życie, to spółka może zaliczyć spory spadek dochodu.

Chiny wyślą łazik na ciemną stronę Księżyca

Źródło: Engadget
Zdjęcia: AzmanJaka