WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chipsety AMD z serii 400 w bazie PCI-SIG

Kilka dni temu poznaliśmy datę premiery procesorów Ryzen Pinnacle Ridge. Jak od dłuższego czasu wiadomo, będą to swoiści następcy poprzedniej generacji, którzy wejdą na rynek wraz z płytami głównymi opartymi o nowy chipset AMD z serii 400. Jednak nabywcy poprzednich układów mogą spać spokojnie, ponieważ procesory będą cechować się wsteczną kompatybilnością.

Do bazy danych strony PCI-SIG wpłynął wpis z identyfikatorem ”promontory”, który wskazuje, że są to właśnie nowe chipsety AMD. Potwierdza to przeszłość, ponieważ w przeciekach o X370, B350 oraz A320 również pojawiało się to określenie. Prawdopodobnie oznaczenie nowych chipsetów nie będzie skomplikowane i ostatecznie pojawią się pod nazwą X470, B450 i A420.

serii 400

W powyższej grafice oczywiście próżno doszukiwać się szczegółów, bo jedyne co z nich wynika, to fakt, że nowy chipset będzie robił użytek z linii PCIe 3.0, co nie miało miejsca w poprzedniej serii. Według ostatnich doniesień ich premiera będzie miała miejsce w ostatnich tygodniach pierwszego kwartału 2018 roku. Wraz z nimi na rynku pojawią się odświeżone procesory Ryzen, które zostaną wykonane w 12nm litografii, która poprawi to nie tylko zegary, ale również wydajność prądową.

Źródło: wccftech.comvideocardz.com