CI Games, twórcy serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen, udostępniają wyzwania o podwyższonym poziomie trudności, specjalnie dla doświadczonych i wymagających graczy.  Wprowadzony zostaje także zupełnie nowy tryb rozgrywki  – Tryb Wyzwanie.

W nowym, otwartym świecie Sniper Ghost Warrior 3, Misje Poboczne to rozbudowane zadania dodatkowe, w których gracz może swobodnie poruszać się po obszarze gry, unikając wzroku przeciwników. Poniższe wideo prezentuje Misje Poboczne w akcji, wraz z aktywnym Trybem Wyzwanie.

LINK: https://youtu.be/pUtQi6PE-kY

Tryb Wyzwanie jest odpowiedzią na potrzeby wiernych fanów serii Sniper Ghost Warrior, którzy pytali o dedykowany tryb z podwyższonym poziomem trudności, będący dużym wyzwaniem nawet dla najlepszych graczy. Pomyślne zakończenie misji będzie trudniejsze niż kiedykolwiek. Brak interfejsu użytkownika (HUD), zwiększona czujność przeciwników i znikające znaczniki po użyciu drona zwiadowczego to elementy, które spowodują, że sukces misji w Sniper Ghost Warrior 3 będzie uzależniony od wykorzystania odpowiedniego arsenału oraz gadżetów.

„Tryb Wyzwań jest moim ulubionym elementem Sniper Ghost Warrior 3, ponieważ większą wagę przykłada do samych umiejętności gracza, a nie do ułatwień oferowanych przez mechanikę gry” – powiedział Tomasz Pruski, Senior Level Designer w CI Games. Dobrym przykładem jest użycie drona. Dzięki niemu oznaczymy przeciwników, ale jego przywołaniu markery znikają. Powoduje to konieczność zapamiętania położenia wrogów w obrębie posterunków” – dodaje Pruski.

Sniper Ghost Warrior 3 to historia braterstwa, wiary i zdrady osadzona w najlepiej zaprojektowanej grze snajperskiej. Wciel się w rolę amerykańskiego snajpera Jonathana Northa, który dostaje się za linię wroga w Gruzji, nieopodal rosyjskiej granicy. Odkryj ogromny, w pełni otwarty świat, z dynamicznymi warunkami atmosferycznymi, porami dnia i nocy, które mają realny wpływ na rozgrywkę i podejmowane decyzje. Dostosuj broń, akcesoria, pojazdy i drony, wykorzystując przy tym zdolności z trzech podstawowych drzew umiejętności: Snajpera, Wojownika i Ducha.

Sniper Ghost Warrior 3 trafi na konsolę PlayStation®4, Xbox One oraz Windows PC 25 kwietnia 2017 roku.